Sağlığımı Koruyorum (Kadın)

Ailenizde kanser öyküsü bulunuyorsa, Daha önce kanser taraması yaptırmadıysanız bu paket sizin için ideal olacaktır. Kendimi Önemsiyorum Sağlığımı Koruyorum Kadın Check Up Paketi; kanser belirtisi ve şikayetleri olmadan önce kanseri saptamaya yönelik olarak yapılan muayene, görüntü ve laboratuvar işlemlerini içermektedir. Bu paketi yılda bir defa tekrarlamanız sağlığınızın takibi açısından önemlidir.

Paket içeriğimizde Kadın Doğum ve Genel Cerrahi doktor muayeneleriniz ile birlikte Meme ve Yumurtalık Kanseri ile ilgili testler yapılmakta ve değerlendirilmektedir.

Check-Up işlemi için mutlaka aç karnına gelmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bir önceki gece saat 12'den sonra bir şey yememeniz önerilmektedir. Su içilebilir fakat sigara, şeker, sakız ve kafein içeren gıdalar kullanılmamalıdır.1-2 gün öncesinden alkol tüketmeyin. Vücudunuza herhangi bir krem sürümeyin. Mamografi işlemi yapılacak ise Duş alınmasını, krem, parfüm ve benzeri malzemelerin kullanılmamasını rica ederiz. Daha önce yapılmış test ve inceleme sonuçlarını lütfen beraberinizde getirin. Sabah başlayan halsizlik, boğaz ağrısı, ateş gibi enfeksiyon bulgularınız varsa ya da Antibiyotik kullanıyorsanız randevunuzu farklı bir tarihe alınız

Sağlığımı Koruyorum - Kadın Check Up

Muayeneler

  • Kadın Doğum Muayenesi
  • Genel Cerrahi Muayenesi

Radyolojik Tetkikler

  • Meme USG/Mamografi (Memede kist ve tümörlerin teşhisinde kullanılan yöntemdir. Meme kanserinin erken tanısında kullanılır)

Kardiyolojik Tetkikler

  • EKG (Kalp kası ve sinir iletileri incelenir. Ayrıca ritim bozuklukları ve kalp damar tıkanıklarının teşhisinde yardımcı olur.)

Laboratuvar Testleri

  • CA 125 (Yumurtalık kanseri tarama testi)
  • CA 15-3 (Meme kanseri tarama testi)
  • Tam Kan Sayımı(Kandaki çeşitli bileşenler ve özellikleri ölçülür)

Patalojik Testler

  • Smear (Rahim ağzı kanserleri ve iltihaplarında erken tanı için uygulanan yöntemlerdir.)

 

Diğer Paketlerimiz İçin Tıklayınız...

 

Check Up Merkezlerimiz İçin Tıklayınız...