Osteoporoza Eğilmiyorum

45 yaş ve üzerinde iseniz, 45 yaşın altında doğal ya da cerrahi menopoz (Ameliyatla yumurtalıkların alınması) uzun süre adetten kesilmiş iseniz, Ailede osteoporotik kırık öyküsü var ise, Daha önce kırık geçirmiş iseniz, İltihaplı eklem hastalığı ya da astımınız var ise, Kalsiyum ve D Vitamini eksikliği var ise, Sigara, alkol ve fazla kahve tüketiminiz var ise, Düzenli olarak egzersiz yapmıyor iseniz Uzun süreli yatak istirahati almış iseniz Osteoporoza Eğilmiyorum paketi sizin için uygun olacaktır. Bu paketi yılda bir defa tekrarlamanız sağlığınızın takibi açısından önemlidir.

Paket içeriğimizde Fizik Tedavi doktor muayeneleriniz ile birlikte Kemik Yoğunluğu ölçümüz, Omura Grafiniz ve Osteoporoz ile ilgili kan testleri yapılmaktadır.

Check-Up işlemi için mutlaka aç karnına gelmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bir önceki gece saat 12'den sonra bir şey yememeniz önerilmektedir. Su içilebilir fakat sigara, şeker, sakız ve kafein içeren gıdalar kullanılmamalıdır.1-2 gün öncesinden alkol tüketmeyin. Daha önce yapılmış test ve inceleme sonuçlarını lütfen beraberinizde getirin. Sabah başlayan halsizlik, boğaz ağrısı, ateş gibi enfeksiyon bulgularınız varsa ya da Antibiyotik kullanıyorsanız randevunuzu farklı bir tarihe alınız.

Osteoporoza Eğilmiyorum

Muayeneler

  • Fizik Tedavi Muayenesi

Radyolojik Tetkikler

  • Kemik Dansitometre (Kemik mineral yoğunluğunun ölçümü ve kemik erimesini belirlemek için kullanılan tanısal görüntüleme tetkikidir.)
  • Vertebra Grafisi(Lateral/Dorsal) (Bel omurlarının ön-arka ve yandan çekilen 2 yönlü filmidir. Kemik erimesi olan hastalarda belde çökme olabilmektedir, bunun değerlendirilmesinde kullanılır.)

Laboratuvar Testleri

  • Kalsiyum (Kan dolaşımındaki kalsiyum miktarını belirtir.)
  • 25 Oh vitamin d3 (D vitamini testi)
  • Alkalen Fosfataz (Kemik hastalıkları tarama testi)
  • Sedimantasyon (Vücudunuzda meydana gelebilecek iltihaba bağlı aktiviteleri ortaya çıkartmakta kullanılan bir kan testidir)
  • Tam kan sayımı(Kandaki çeşitli bileşenler ve özellikleri ölçülür)

 

Diğer Paketlerimiz İçin Tıklayınız...

 

Check Up Merkezlerimiz İçin Tıklayınız...